مروری بر عکس های برتر هفته

آتش سوزی کلیسای نوتردام فرانسه، اعتراض در سودان، هفته مقدس در اسپانیا و … در قاب دوربین عکاسان خبری جهان ثبت شده اند.

مروری بر عکس های برتر هفته

به گزارش خبرنگاران گاردین در یک گزارش برترین عکس های خبری هفته سراسر دنیا را از بین کارهای بهترین عکاسان خبری با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته است.

حاشیه شهر پاکاریما در کشور برزیل

تصویر یک فرد بی خانمان را نشان می دهد که در یک اتوبوس از کار فتاده و رهاشده در حاشیه شهر پاکارایما در حال استراحت است. این عکس که توسط پیلار اولیوارس گرفته شده، در خبرگزاری رویترز به ثبت رسیده است.

پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی

در این تصویر خانواده ای را می بینیم که در مقابل دوربین ژست گرفته اند. این خانواده پیش از این به مجسمه رهبران سابق کره شمالی کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل به عنوان بخشی از مراسم سالروز تولد کیم ایل سونگ که با نام روز خورشید شناخته می گردد، ادای احترام نموده اند. عکاس این عکس اد جونز بوده و در سایت گتی ایمیج منتشر شده است.

آتش سوزی کلیسای نوتردام

شعله ها و دود کلیسای جامع نوتردام را برگرفته و تا آسمان قد می کشد. این تصویر توسط تیِری مالت گرفته شده است.

گریه مردم برای کلیسای نوتردام

این تصویر نیز از فاجعه سوختن کلیسای نوتردام پاریس به ثبت رسیده است. در آن مردمی را می بینیم که با نگاه کردن به شعله های کلیسای نوتردام برای خاموش شدن آن گریه و دعا می نمایند. این عکس متعلق به یوآن والت است.

کولی در هفته مقدس اسپانیا

در این عکس یک زن کولی که به قصد توبه در هفته مقدس اسپانیا به کلیسا رفته در حال ترک کردن کلیسا است. این عکس در رویترز منتشر شده و متعلق به جون نازکا است.

معترضان سودان

صدای شعارهای معترضان به گوش می رسد و نشانه های لحظه پیروزی آن ها در حالی که خارج از مجموعه ارتش خارطوم (دومین شهر بزرگ سودان) قرار گرفته اند به چشم می خورد. معترضان سودانی خواهان این هستند که مردان قدرتمند نظامی سریعاً کنار بکشند و راه را برای قوانین غیرنظامی باز بگذارند. این تصویر هم در گتی ایمیجز به ثبت رسیده است.

لندن

یک فعال محیط زیست در جریان اعتراض به مسائل زیست محیطی و انقراض بعضی گونه ها، در سیرک دانشگاه آکسفورد لندن در حال استراحت است. عکس از هنا مک کی / رویترز

دوباره جریان های اعتراضی فعالان محیط زیست لندن

فعالان محیط زیست در لندن جاده سیرک دانشگاه آکسفورد را در چهارمین روز اعتراض خود بسته اند. این عکس توسط تولگا آکمن گرفته شده و در گتی ایمیجز به ثبت رسیده است.

شهر سرینگر در هند

یک کودک به صف رأی دهندگان کشمیری که منتظر هستند تا رأی بدهند نگاه می نماید. این عکس توسط فاروق خان گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مروری بر عکس های برتر هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر عکس های برتر هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید