علم و تکنولوژی

مترو لندن به اینترنت 4G مجهز می گردد ، گام بعدی تجهیز مترو به اینترنت 5G خواهد بود

شهردار لندن به اهالی این شهر وعده داده که به زودی تمامی خطوط مترو و کلیه ایستگاهها به اینترنت 4G مجهز می شوند. این موضوع می تواند تعداد بیشتری از شهروندان را به استفاده از مترو تشویق کند.

31 مرداد 1398

هوآوی در امسال پانصد هزار ایستگاه شبکه 5جی را به فروش می رساند

5G دیگر آن فناوری دور از دسترس سالیان گذشته نیست و به لطف پیشرفت های گسترده در زمینه فنی و سپس تجاری سازی و ارائه خدمات، حالا بیش از هر زمانی به استفاده گسترده و بدون محدودیت از آن نزدیک می شویم.

27 مرداد 1398

دامنه اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی توسعه می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری با هدف ایجاد شبکه ای جامع از توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری های پیشرفته و راهبردی تشکیل شد و در طول فعالیت خود توانست...

25 مرداد 1398

چهار شرط وزیر ارتباطات برای افزایش قیمت اینترنت

وزیر ارتباطات گفت: شرکت های اینترنتی در صورتی که به 4 شرط ما در زمینه افزایش کیفیت سرویس و سرمایه گذاری عمل نمایند قیمت اینترنت مورد تجدیدنظر قرار می گیرد.

25 مرداد 1398

واسط های صادراتی دانش بنیان در کشورهای مختلف رو به افزایش است

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روح الله استیری درباره اقدامات سال گذشته این مرکز، بیان نمود: توسعه سبد حمایتی یکی از اقدامات معاونت علمی و فناوری در سال گذشته محسوب می گردد. به نحوی که حمایت از شرکت های خلاق در کنار حمایت...

21 مرداد 1398

ایده های جذاب و کاربردی طراحان باهوش

خبرنگاران: گاهی اوقات زندگی بسیار سخت می گردد و آرزو می کنم کاش ابرقهرمانان واقعی بودند و به یاری ما می آمدند. خوشبختانه، علم به ما یاری می نماید شگفتی هایی خلق کنیم که زندگی را آسان تر، پربازده تر و لذتبخش تر می نماید. طراحان خلاق حتی از هیچی هم می توانند...

12 مرداد 1398

کانابیدیول یا روغن شاهدانه چیست و چه فوایدی دارد؟

خبرنگاران - ترجمه از هدی بانکی: کانابیدیول، بخش غیر روان گردان گیاه شاهدانه است که طرفداران می گویند می تواند هر کسالت و ناخوشی را تسکین بدهد، از اضطراب و آرتروز گرفته تا مسائل گوارشی و حتی سرطان.

10 مرداد 1398

حسگر کاغذی گوشت و ماهی فاسد را شناسایی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، به زودی موبایل ها می توانند به یاری یک حسگر جدید غذاهای فاسد را تشخیص دهند. جالب آنکه هزینه فراوری این حسگر فقط چند پنس است.

9 مرداد 1398

توسل به پیچیدگی (Appeal to Complexity) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (28)

تعریف: مغلطه توسل به پیچیدگی موقعی پیش می آید که گوینده ادعا کند چیزی را نفهمیده، بنابراین آن چیز اشتباه یا غیرمحتمل است یا استدلال مشکل دارد. این مغلطه یکی از دگرگونی های توسل به نادانی (Argument from Ignorance) است.

7 مرداد 1398

اینوتکس 2019 با حضور 400استارتاپ برگزار می گردد

نشست هماهنگی مجریان و مشارکت کنندگان INOTEX 2019 به منظور معرفی بخش های مختلف و ویژگی های هشتمین دوره این نمایشگاه در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید. در این نشست، ستاد برگزاری نمایشگاه، ضمن معرفی تاریخچه رویداد، به امکانات و فرصت های متنوعی...

5 مرداد 1398

مهم ترین مشاغل دنیای آی تی که با کمبود نیرو مواجهند

به گزارش خبرنگاران به نقل از زددی نت، اگر چه مشاغلی همچون توسعه اپلیکیشن های نرم افزاری هم کماکان پررونق هستند، اما شغل های دیگری نیز وجود دارند که هنوز زمینه استخدام بسیار مناسبی دارند و با این حال افراد اندکی برای پر کردن پست های خالی در حوزه های مذکور...

4 مرداد 1398

توانمندی حرکتی بیماران آسیب نخاعی با فناوری بومی افزایش می یابد

تهران- خبرنگاران- محققان کشور با انجام طرحی پژوهشی و به منظور درمان آسیب های نخاعی، تلاش می کنند با بومی سازی فناوری پیشرفته رابط عصب و عضله به یاری بیماران این بخش بشتابند.

3 مرداد 1398

70هزار شغل در حوزه صنعت گردشگری ایجاد شد، بوم گردی، روستاهای کشور را رونق داده است

رئیس جمهوری شامگاه یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 در دیدار صمیمی با جمعی از دانشجویان و جوانان گفت: در سال های گذشته 70هزار شغل در حوزه صنعت گردشگری ایجاد شده است.

2 مرداد 1398

به مناسبت روز جهانی ارتباطات؛ اتصال بیش از 7200 روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات

به مناسبت روز جهانی ارتباطات و با توجه به شعار رونق فراوری و گسترش خدمات دیجیتال 7200 روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

1 مرداد 1398

آمریکا به دنبال شناسایی مردم در یک شبکه نظارتی گسترده است

یک بخش پیشرفته تحقیقاتی از جامعه اطلاعاتی دولت آمریکا به دنبال توسعه هوش مصنوعی برای شناسایی مردم در یک شبکه نظارتی گسترده است.

31 تیر 1398

سوخت بدون کارت با ستاره مربع ها!

پس از آنکه سهمیه بندی بنزین متوقف و مجدداً برای احیای مدیریت توزیع سوخت تصمیم گیری شد، انتخاب فن آوری جدید متناسب با مقتضیات روز که با کمترین هزینه بر اقتصاد ملی، بتوان به نتایج و خروجی های مناسب تری دست یافت، دغدغه ایست که توجه به آن می تواند برای کشور...

30 تیر 1398

ربات نقاش ایرانی طراحی شد، تبدیل عکس به نقاشی

احمد خلیل پور از گروه رباتیک ارس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: با رباتی که طراحی نموده ایم هنر و رباتیک تلفیق شده اند.

30 تیر 1398

کرج - چالوس 20 اردیبهشت یکطرفه است

کارشناس کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راه البرز گفت: جاده کرج - چالوس روز جمعه 20 اردیبهشت جاری با هدف روان سازی ترافیک یکطرفه می شود.

28 تیر 1398

دخالت هکرهای روس در انتخابات ایالتی آمریکا

هکرهای روسی با برنامه ریزی گسترده در حال آماده سازی خود برای دخالت در انتخابات محلی و درون ایالتی آمریکا هستند.

25 تیر 1398

گوگل، فیسبوک، آمازون و یاهو محفل درخشش مهندسان نخبه ایرانی

تاکنون نام های معروفی چون دارا خسروشاهی مدیر اوبر، امید کردستانی مدیر ارشد گوگل، سالار کمانگر مدیر سابق یوتیوب یا پیر امیدیار مؤسس ای بی را بسیار شنیده ایم و به اینکه ایرانیان به چنین صندلی های بالایی در سطح علم و فناوری دنیا رسیده اند افتخار نموده ایم....

23 تیر 1398
تعداد: (62)