این جلیقه سرطان را دقیق تر تشخیص می دهد

محققان در حال توسعه روشی هستند که به یاری آن سرطان سینه را زودتر و با دقت بیشتری تشخیص دهند.

این جلیقه سرطان را دقیق تر تشخیص می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان در حال توسعه روشی هستند که به یاری آن سرطان سینه را زودتر تشخیص دهند.

محققان یک جلیقه با کویل های رادیویی قابل انعطاف طراحی نموده اند که بواسطه آن تصویربرداری MRI برای تشخیص سرطان سینه بهبود می یابد.

با پوشیدن این جلیقه که مجهز به سیم عبور دهنده فرکانس های رادیویی است و انعطاف بالایی دارد می توان سرطان سینه را دقیق تر و با جزئیات بیشتری پیش بینی کرد.

اشعه ایکس و MRI می توانند روش های بسیار موثر برای تشخیص سرطان سینه در مراحل اولیه بیماری باشند، اما با توجه به شایع بودن بیماری، دانشمندان همواره به دنبال روش هایی برای بهبود روش های تشخیصی هستند.

محققان در وین پیشرفت های محتاطانه ای در این زمینه ایجاد نموده اند و روش جدیدی را به وجود آورده اند که با کویل های رادیویی قابل انعطاف تشخیص بیماری در مراحل اولیه امکان پذیر می گردد.

از MRI در برابر اشعه های X به عنوان یک روش تشخیصی مفید نام برده می گردد، به این دلیل که آنها از اشعه یونیزاسیون مضر بالقوه استفاده نمی نمایند.

MRI ها همچنین دارای حساسیت بیشتر و تصاویر با وضوح بالاتری هستند، هرچند که افراد را در معرض هزینه های بالاتری قرار می دهد، اما با یاری این جلیقه وضعیت پیش بینی سرطان سینه بهبود می یابد.

محققان در کوشش برای مقابله با این کاستی ها و ایجاد دسترسی بیشتر هستند تا تغییراتی را در تکنولوژی ایجاد نمایند.

المر لایستلر عضو تیم تحقیقاتی دانشگاه وین می گوید: ما در حال پیشرفت و توسعه این تکنولوژی هستیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "این جلیقه سرطان را دقیق تر تشخیص می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جلیقه سرطان را دقیق تر تشخیص می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید