شروع عملیات مرمت شبستان مسجد جامع روستای پخت شهرستان سربیشه

شبستان مسجد جامع روستای پخت از توابع بخش مرکزی شهرستان سربیشه در قالب یک طرح مشارکتی مرمت و بهسازی می گردد.

شروع عملیات مرمت شبستان مسجد جامع روستای پخت شهرستان سربیشه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، هاشم اتفاقی سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی سربیشه امروز شنبه 3 شهریور 97 در این رابطه گفت: عملیات مرمت شبستان مسجد پخت که قرار است با مشارکت میراث فرهنگی و هیئت امناء مسجد انجام گردد از نیمه مرداد ماه شروع گردیده و طبق برنامه ریزی انجام گردیده تا نیمه شهریور ماه به اتمام خواهد رسید.

او اضافه کرد: جمع آوری موزائیک فرش کف شبستان و نخاله های ساختمانی، شناسایی کف قدیم و تثبیت آن به عنوان شاهد تاریخی بهسازی تاسیسات الکتریکی و کف فرش مجدد با مصالح همگون با بنا و نیز اجرای اندود گچ شبستان از جمله برنامه های اجرایی در این فاز از مرمت مسجد است.

اتفاقی ادامه داد: کار مرمت مسجد پخت با مشارکت هیئت امنای مسجد و کمک تعدادی از اهالی برای تامین هزینه های نیروی کار و استادکاری از یک طرف و اقدام نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سربیشه درخصوص تامین مصالح مورد احتیاج و در راستای یک تفاهم نامه دو جانبه انجام خواهد شد.

او خاطر نشان کرد: مسجد تاریخی روستای پخت از جمله مساجد دوره افشاریه است که با شماره 4483 در سال1380 فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا

به "شروع عملیات مرمت شبستان مسجد جامع روستای پخت شهرستان سربیشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات مرمت شبستان مسجد جامع روستای پخت شهرستان سربیشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید