نصر من الله بزرگترین عملیات از شروع تجاوز سعودی محسوب می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی تأکید کرد: عملیات نصر من الله در نجران بزرگترین عملیات از شروع تجاوز سعودی به یمن محسوب می گردد. این عملیات در 25 آگوست (24 مرداد ماه) شروع شد.

نصر من الله بزرگترین عملیات از شروع تجاوز سعودی محسوب می گردد

بر اساس این گزارش، وی گفت: این عملیات پس رصد دقیق چند ماهه و عملیات اطلاعاتی طولانی انجام شد و طی آن نیروهای دشمن به کمین های ارتش یمن کشانده شدند. در این عملیات، نیروهای دشمن سعودی و همچنین افراد فریب خورده توسط آن به دام نیروهای یمنی افتادند.

سریع گفت: در عملیات مذکور واحدها و یگان های مختلف نیروهای مسلح یمن با مأموریت های متعدد مشارکت داشتند. در این حملات مقرها، پایگاه های نظامی و فرودگاه های دشمن هدف قرار گرفتند.

وی تأکید کرد: یگان های نظامی یمن این عملیات بزرگ را با آتش گگرددن به روی مواضع متجاوزان سعودی کلید زدند.

سریع گفت: یگان موشکی ارتش یمن در طول عملیات نصر من الله در نجران 9 عملیات انجام داد.

وی همچنین گفت: یگان پهپادی بیش از 20 عملیات انجام داده که هدف یکی از آنها هدف نظامی حساسی در ریاض بوده است. مساحت جغرافیایی آزادشده در طول این عملیات به 350 کیلومتر مربع می رسد.

سریع در ادامه اضافه کرد: یگان مهندسی ادوات ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز نقش مؤثری در عملیات مذکور داشت و در جریان آن پیروز شد بیش از 10 خودروی نظامی و زرهی دشمن سعودی را شناسایی و منهدم سازد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: طبق اطلاعات ما مجموع خسارت های وارد شده به متجاوزان در مجموع از 500 کشته و زخمی نیز فراتر می رود. بیش از 2000 نفر از نیروهای دشمن سعودی تنها در مرحله اول عملیات به اسارات نیروهای یمنی درآمدند. در این عملیات اعضای تیپ الفتح در نجران به طور کامل تسلیم ارتش یمن شدند.

یحیی سریع در ادامه تأکید کرد: از مجموع آمار مذکور، 200 نفر از مزدوران سعودی توسط جنگنده های رژیم سعودی و در حین فرار یا تسلیمشان، هدف قرار گرفته و کشته شدند. این حادثه یک کشتار دسته جمعی محسوب می گردد که توسط جنگنده های متجاوز سعودی علیه مزدوران این رژیم، انجام شد.

وی درباره چگونگی تسلیم ده ها نفر از مزدوران سعودی تأکید کرد: بسیاری از مزدوران سعودی به صورت داوطلبانه و به دنبال محاصره همه جانبه توسط نیروهای یمنی، سلاح هایشان را روی زمین گذاشته و خود را تسلیم کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نصر من الله بزرگترین عملیات از شروع تجاوز سعودی محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصر من الله بزرگترین عملیات از شروع تجاوز سعودی محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید