ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی کند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه ای برای تغییر ساعات تدریس در مدارس ابتدایی نداریم.

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی کند
  • مجله مدرسه و دانش آموز

رضوان حکیم زاده در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره احتمال افزایش یا کاهش ساعات تدریس در مدارس ابتدایی با توجه به بحران کمبود نیرو اظهار کرد: در حال حاضر برنامه ای برای تغییر ساعات تدریس نداریم.

وی با اشاره به برنامه های سال تحصیلی جدید در دوره ابتدایی اضافه نمود: برنامه های سال گذشته با قوت ادامه می یابد؛ به ویژه در زمینه تکالیف مهارت محور دستاوردهای خوبی داشتیم و امیدواریم با پیگیری همکاران، مدارس بیشتری را مشمول طرح تکالیف مهارت محور کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین به دنبال آن هستیم که تعداد بیشتری از مدارس را در استان های مختلف مشمول طرح بازی و یادگیری نموده و اتاق بازی و یادگیری را در مدارس دیگر نیز راه اندازی کنیم تا دانش آموزان بیشتری از این فرصت یادگیری بهره مند شوند.

حکیم زاده با تاکید بر اینکه در واقع برنامه اصلی ما تداوم برنامه هایی است که بر اساس سند تحول بنیادین در دوره ابتدایی در سال های گذشته به اجرا در آمده است گفت: البته یک طرح جدید نیز داریم و سال جاری برنامه جامع خشونت زدایی در مدراس ابتدایی اجرا می گردد. هدف از این طرح توانمندسازی کادر مدارس از مدیر و معلمان گرفته تا دانش آموزان و اولیای آنهاست تا با آموزش های لازم، محیطی امن تر و سرشار از آرامش، شادابی و نشاط فراهم کنیم. کوشش می کنیم دانش آموزان در این فضا امکان یادگیری بیشتری داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید