روایت پوتین از بدتر شدن رابطه آمریکا و روسیه، امیدواری به نشست گروه 20

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه روابط روسیه و آمریکا روز به روز بدتر می گردد ابراز امیدواری کرد پس از اجلاس آینده گروه 20 در ژاپن، مسکو و واشنگتن بتوانند به راه چاره های سازنده ای دست یابند که شرایط را برای همکاری مالی فراهم کند.

روایت پوتین از بدتر شدن رابطه آمریکا و روسیه، امیدواری به نشست گروه 20

به گزارش اسپوتنیک،پوتین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام آی آر گفت: ما واقعاً امیدواریم در نهایت عقل سلیم پیروز گردد. امیدوارم به همراه شرکایمان، از جمله شرکای آمریکایی در اجلاس آینده گروه 20 بتوانیم به راهکار هایی دست یابیم که سازنده باشد و شرایط باثباتی را برای همکاری مالی فراهم کند.

وی اضافه نمود: (روابط) رو به وخامت است، و روز به روز بدتر می گردد. فکر می کنم در سال های گذشته، دولت فعلی (آمریکا) دهها تصمیم مرتبط با تحریم ها علیه روسیه گرفته است.

پیشتر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تایید کرد در حاشیه اجلاس آینده گروه 20 در اوزاکای ژاپن، با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار خواهد نمود.

وزارت خزانه داری آمریکا، اواسط ماه مارس با تدابیر تنبیهی جدید علیه هشت شخص روس و شش نهاد روسیه، از جمله شرکت های کشتی سازی و انرژی، مسکو را هدف قرار داد. این تحریم ها به خاطر نقشی که ادعا می گردد این افراد و شرکت ها در بحران اوکراین داشته اند، اعمال شد. آمریکا بیان کرد این محدودیت ها با هماهنگی متحدان، یعنی اتحادیه اروپا و کانادا علیه روسیه اعمال شد.

آمریکا با متهم کردن روسیه به مداخله در امور داخلی اوکراین، و نیز انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، استفاده گزارش شده از تسلیحات شیمیایی علیه سرگئی اسکریپال، افسر اطلاعاتی سابق روسیه و دخترش یولیا در سالزبری انگلیس، و نیز بر سر رویداد تنگه کرچ، در پنج سال گذشته تدابیر تنبیهی متعددی علیه روسیه اعمال نموده است.

روسیه بارها این اتهامات را رد نموده، و با تدابیر متقابل علیه کشورهای غربی که روسیه را با تحریم ها هدف قرار داده اند، واکنش نشان داده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "روایت پوتین از بدتر شدن رابطه آمریکا و روسیه، امیدواری به نشست گروه 20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت پوتین از بدتر شدن رابطه آمریکا و روسیه، امیدواری به نشست گروه 20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید