دولت برای اجرای گام دوم احتیاج به ساختار جدید ندارد

حمیدرضا فولادگر در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: این بیانیه برنامه چهل سال دوم انقلاب است و می توان بر اساس آن چهل ساله دوم را برای نظام جمهوری اسلامی متصور شد.

دولت برای اجرای گام دوم احتیاج به ساختار جدید ندارد

وی اضافه کرد: بیانیه رهبری یک راهبرد است و رویکرد رهبری خطاب به جوانان است چرا که جز کشورهایی هستیم که هنوز نسبتاً جوان محسوب می شویم و از این ظرفیت کشور هنوز استفاده نکردیم.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی گفت: باید در برنامه های مختلف مالی، علمی و فرهنگی بیشتر از ظرفیت جوانان استفاده کرد چرا که جوانان، آرمان خواه و عدالت خواه هستند و انرژی بیشتری دارند و طبعاً با میدان آوردن جوانان باید امید به آینده را در آنها ایجاد کرد.

فولادگر توضیح داد: اگر از توان جوانان خوب استفاده نکنیم نمی گردد انتظار داشت که جوانان پر انرژی و با استعداد امید به آینده داشته باشند، رهبری تأکید کردند که در فراوری داخل و اقتصاد دانش بنیان از توان جوانان به درستی بهره برداری گردد.

وی خاطر نشان کرد: رهبری به تکیه بر توان داخل تأکید دارند و فرمودند: باید دست روی زانوی خودمان بگذاریم و نباید فقط نگاه ما به بیرون باشد که در این صورت از درون غافل خواهیم شد و همانطور که در سیاست های اقتصاد مقاومتی است باید اقتصاد درون نگر و برون زا باشد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی در رابطه با استفاده از ظرفیت های داخلی که مورد توجه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است، تاکید نمود: باید دست روی زانوی خودمان بگذاریم و بلند شویم از این رو باید طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی عمل کنیم.

فولادگر به ظرفیت های منابع طبیعی که در بیانیه رهبری مورد توجه قرار گرفته، اشاره و خاطر نشان کرد: تنها در بخش نفت و گاز رتبه نخست را داریم و در معادن، جز 10 کشور برتر جهان هستیم که ظرفیت های استفاده نشده ما نسبت به آنچه تا کنون استخراج کردیم یا فرآوری کردیم، خیلی ناچیز است و نشان دهنده این است که نتوانستیم آنطور که باید از منابع استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بیانیه رهبر انقلاب، راهبرد کاملاً دقیق و برای دولت و دیگر قوا و برای آینده مفید است، گفت: هر چند رئیس جمهور پس از پیغام رهبری بیانیه صادر کرد اما این مهم باید در عمل اجرا گردد و دولت باید این بیانیه را راهبرد خود بداند و برنامه های اجرایی را دقیقاً در همین فضا تنظیم کند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی توضیح داد: دولت اگر برای تحقق بیانیه رهبری احتیاج به قانون دارد، لایحه ارائه دهد و اگر احتیاج به قانون نیست در خود دولت مصوبات لازم را تصویب کند و در کمیسیون های دولت اگر ضروری است کمیته های خود را مأمور این کار نمایند و این اقدام ساختار جدیدی احتیاج ندارد.

فولادگر تأکید کرد: دولت برای اجرای بیانیه گام دوم احتیاج به ساختار جدیدی ندارد و می تواند از همین ساختارهای موجود استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت برای اجرای گام دوم احتیاج به ساختار جدید ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای اجرای گام دوم احتیاج به ساختار جدید ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید