تنها 50 درصد پروژه های راه روستایی فعال است

مدیر کل راه های روستایی کشور گفت: از 14 هزار پروژه راه روستایی سطح کشور تنها 50 تا 52 درصد پروژه ها فعال بوده و مابقی تعطیل هستند.

تنها 50 درصد پروژه های راه روستایی فعال است

به گزارش خبرنگاران، حسن فدایی در سفر به شهرستان اسدآباد در حاشیه بازدید از پروژه های راه روستایی این شهرستان به خبرنگاران اظهار کرد: راه های روستایی کشور دارای مسائل بسیاری بوده و مسئولان وقت در رابطه با راه های روستایی براساس جمعیتی و برخورداری روستایی در کشور ساختار تعریف نموده اند و به موضوع کیلومتر توجهی نشده است.

وی افزود: 208 هزار کیلومتر در سطح کشور راه روستایی وجود دارد که از این میزان راه روستایی 104 هزار کیلومتر آسفالت شده و همین میزان راه آسفالت شده مجدد احتیاجمند بهسازی است.

فدایی با اشاره به اینکه حدود 80 هزار و 87 کیلومتر راه های روستاهای بالای 20 خانوار احتیاج به آسفالت دارند، ادامه داد: از این میزان 27 هزار کیلومتر راه شوسه بوده و برای آن احتیاج به اعتبار داریم.

وی با تاکید بر اینکه توجه به کیلومتر در راه های روستایی را پیگیر هستیم، توضیح داد: در شهرستان اسدآباد 270 کیلومتر راه آسفالته و 73 کیلومتر راه شوسه و خاکی وجود دارد که باید این راه ها بهسازی شوند.

فدایی اعلام کرد: با یاری نمایندگان مجلس پیگیریم که در موضوع جابجایی اعتبار بند ب، براساس طرحی که گذاشته ایم اصلاح بودجه سال 97 اجرا شده و 700 میلیارد تومان از بند ب تبصره 5 قانون بودجه سال 97 برداشته و با جابجایی در بند ه قرار دهیم که قابل پرداخت در موضوع مطالبات راه روستایی باشد.

مدیر کل راه روستایی کشور توضیح داد: جابجایی اعتبار در کمیسیون برنامه بودجه، مصوب و چاپ شده و به زودی در صحن مجلس نیز مطرح می گردد که در صورت مصوب شدن نوید خوبی برای مسئولان کشور و پیمانکاران راه روستایی خواهد بود که بتوان مطالبات آنان را پرداخت نموده و با جابجایی 700 میلیارد تومان در بند ه پروژه های در دست اجرا فعال شوند.

اکبر رنجبرزاده، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز گفت:شهرستان اسدآباد با 25 کیلومتر راه شوسه روستایی دارای بیشترین راه شوسه روستایی بوده که احتیاجمند زیرسازی و آسفالت است.

وی در حاشیه سفر مدیر کل راه های روستایی کشور به اسدآباد و بازدید وی از راه های شوسه روستایی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: راه های شوسه روستاهای قراکند، قمشانه، چشمه علی، نادر آباد، حیدرآباد گدار پهن، چهار چشمه به سرسه گاز به پیمانکاران سپرده شده و در سال 96 و 97 برای این روستاها اعتبار لحاظ شد و بخشی از اعتبار به پیمانکاران پرداخت شده اما مراحل زیرسازی برخی از این روستاها انجام نشده است.

رنجبرزاده خاطر نشان کرد: برخی روستاها نیز شامل سیاه گله به سوتپه، خنداب به قاسم آباد، نجف آباد، شیلاندر به تویسرکان و تختی آباد نیز هنوز مشخص تکلیف نشده اند و شهرستان اسدآباد با این وضعیت دارای بیشترین راه روستایی شوسه است.

وی اضافه نمود: امیدواریم با سفر مدیر کل راه های روستایی کشور به اسدآباد و مشخص تکلیف شدن روستاهای شوسه شهرستان سال آینده هیچ روستای بدون زیرسازی و آسفالت در اسدآباد وجود نداشته باشد.

رنجبرزاده با اشاره به اینکه مدیرکل راه های روستایی کشور هم در دولت و هم در مجلس فعالیت خوبی دارند، توضیح داد: در کمیسیون برنامه بودجه 1000 میلیارد تومان مصوب شده که از بند ب تبصره 5 به بند ه جا به جایی انجام گردد که در صورت مصوب شدن در صحن مجلس از این میزان اعتبار 700 میلیارد تومان به راه های روستایی کشور و 300 میلیارد تومان به بنیاد مسکن تعلق خواهد گرفت که اتفاق و نوید خوبی برای روستاها خواهد بود.

مدیر کل راه های روستایی کشور در سفر خود به شهرستان اسدآباد از وضعیت راه های روستایی قراکند، قمشانه، سیاه گله به سوتپه،چشمه علی به نادرآباد و حیدرآباد، چهار چشمه به سر سه گاز و گدار پهن به آفریانج بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تنها 50 درصد پروژه های راه روستایی فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 50 درصد پروژه های راه روستایی فعال است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید