تماس ایران به عراق ارزانتر است، خانواده ها با زائران تماس بگیرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، سجاد بنابی گفت: یکی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه هماهنگی برای ایام اربعین سال جاری این بود که به اپراتورهای داخلی یاری شد تا با همکاری اپراتورهای عراقی، شاهد عرضه اینترنت رایگان پرسرعت به زائران حسینی(ع) در بعضی نقاط در راستا پیاده روی اربعین باشیم.

تماس ایران به عراق ارزانتر است، خانواده ها با زائران تماس بگیرند

وی با بیان اینکه مذاکرات مفصلی بین ما و طرف عراقی جهت کاهش هزینه اینترکانکشن برای زائران صورت گرفت و توانستیم بیش از 30 درصد از هزینه انتقال ترافیک صوتی را بین ایران و عراق تخفیف بگیریم، اضافه کرد: البته ما آمادگی این را داشتیم تا این هزینه را به صفر برسانیم. اما با توجه به اینکه این هزینه در ایام اربعین یکی از بخش های عمده درآمدی برای کشور عراق در حوزه ارتباطی است، طرف عراقی با این پیشنهاد موافقت نکرد.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه چند روزی شاهد کمی ناآرامی در عراق بودیم، اگر مشترک یکی از اپراتورها در ایران بسته اینترنت ویژه اربعین را خریداری کند ولی اینترنت در کشور عراق قطع گردد، تکلیف بسته های خریداری شده اش چه می گردد، گفت: اینترنتی که ویژه زائران به صورت رومینگ از بسته های اینترنت ایرانی در اختیار زائران ایرانی قرار می گیرد، از اینترنت ایران است و کسانی که در اوضاع قطعی اینترنت در عراق از اینترنت رومینگ استفاده نمایند، اینترنتشان برقرار است. اما اگر بخواهند سیم کارت عراقی بگیرند و از اینترنت آن استفاده نمایند، در صورت قطعی اینترنت در کشور عراق با مشکل روبرو می شوند.

وی ادامه داد: سال جاری هزینه مکالمه کشور عراق به وسیله سیم کارت ایرانی در مقایسه با مواقع غیر از اربعین حدود 40 تا 50 درصد کاهش داشته که این امر ناشی از مذاکراتی است که بین وزارتخانه های ارتباطات دو کشور و همچنین اپراتورهای ایرانی و عراقی انجام شده است . سال گذشته بسته های اینترنتی اپراتورهای ایرانی 40 مگابایت و 100 مگابایتی بود اما سال جاری اپراتورهای ایرانی روزانه 10 مگابایت اینترنت رایگان می دهند و هم بسته یک گیگ عرضه می نمایند که نسبت به پارسال قیمت آن یک سوم شده است.

بنایی درباره راه چاره کاهش هزینه های ارتباطی زائران گفت: پیشنهاد ما این است که زائران چه با سیم کارت ایرانی و چه با سیم کارت عراقی، به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آن ها تماس گرفته گردد چون در این صورت مقداری از هزینه شان در مقایسه با حالتی که تماس از عراق به سمت ایران شروع گردد، کاهش پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تماس ایران به عراق ارزانتر است، خانواده ها با زائران تماس بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس ایران به عراق ارزانتر است، خانواده ها با زائران تماس بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید