ترامپ بانک مرکزی ایران را تحریم کرد

در ادامه سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورمان رئیس جمهور آمریکا یک بانک ایرانی را به لیست تحریم های آمریکا اضافه کرد.

ترامپ بانک مرکزی ایران را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نشنال پست، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعمال تحریم علیه بانک مرکزی ایران را بیان نمود.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در این رابطه مدعی شد که این بانک آخرین منبع درآمدزایی جمهوری اسلامی ایران است.

یواس ای تودی نیز گزارش داد که ترامپ پس از اعلام این تحریم در دفتر بیضی خود در جمع خبرنگاران گفت که این تحریم ها بالاترین سطح تحریم هایی است که تا به حال علیه یک کشور اعمال شده اند.

تحریم بانک مرکزی ایران در حالی از سوی رییس جمهور آمریکا اعلام شد که همزمان با انتشار این خبر ابهام رسانه ای در مورد این که این تحریم شامل بانک ملی یا مرکزی ایران است، وجود داشت، اما بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا مشخص شد که بانک مرکزی ایران مشمول این تحریم شده است.

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از این که ترامپ بیان نمود دستور اعمال تحریم های جدید علیه ایران را صادر کرده، در توییتی نوشت: دونالد ترامپ برای تشدید جنگ اقتصادی علیه ایران، به وزیر خزانه داری دستور داد که تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران را به شکلی قابل توجه افزایش دهد. وی با اینکار تصدیق کرد که مردم عادی را هدف قرار داده است. تروریسم اقتصادی نامشروع و غیرانسانی است. به جنگ و تروریسم پایان دهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ بانک مرکزی ایران را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بانک مرکزی ایران را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید