بهارستان مرکز فراوری کیف و کفش تهران می گردد

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بهارستان هیچ سند فرادستی ندارد و برای نخستین بار است این شهرستان دارای برنامه می گردد، این در حالیست که احداث ورزشگاه 5 هزار نفری، ایجاد پایتخت کیف و کفش تهران همراه با احداث گلخانه مدرن و ایجاد فاضلاب شهری از مهمترین برنامه ها در سند توسعه و پیشران ها تعریف گردیده است.

بهارستان مرکز فراوری کیف و کفش تهران می گردد

به گزارش خبرنگاران، شهرام عدالتی، در جلسه تدوین سند توسعه شهرستان بهارستان گفت: این شهرستان 64 کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهرستان جزء فضاهای غیر رسمی ساخته گردیده در دهه های گذشته است که دارای 2 بخش گلستان و بوستان و 3 شهر گلستان و نسیم شهر و صالحیه و 4 دهستان و 7 آبادی است.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: جمعیت این شهرستان 536 هزار نفر با نرخ رشد 2.5 درصد از سال 90 تا 95 نشان می دهد که باید برای این شهر برنامه ریزی حرفه ای انجام داد. متاسفانه بهارستان همچنان جمعیت پذیر است و نسیم شهر با جمعیت 200 هزارنفر شهر بزرگ شهرستان بهارستان را تشکیل می دهد. آمارها نشان می دهد بیشترین تراکم جمعیت را در بهارستان داریم که در هر کیلومتر مربع 8380 نفر زندگی می نمایند.

عدالتی اظهار کرد: بهارستان تنها شهرستانی است که سهم اشتغال آن در بخش صنعت بیش از 50 درصد است. این نشان می دهد که بخش زیادی از شاغلان در بهارستان خارج از بهارستان زندگی می نمایند و خطر ورود مهاجر پذیری بیشتر است، در حالی که سهم اشتغال در خدمات 43 درصد و کشاورزی یک درصد است.

وی ادامه داد: بهارستان هیچ سند فرادستی ندارد و برای نخستین بار است این شهرستان دارای برنامه می گردد، این در حالیست که احداث ورزشگاه 5 هزار نفری، ایجاد پایتخت کیف و کفش تهران همراه با احداث گلخانه مدرن و ایجاد فاضلاب شهری از مهمترین برنامه ها در سند توسعه و پیشران ها تعریف گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهارستان مرکز فراوری کیف و کفش تهران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهارستان مرکز فراوری کیف و کفش تهران می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید