بنز و بی ام و ارزان شدند

خودروسازان آلمانی نظیر مرسدس بنز و بی ام و تحت تأثیر تصمیم جدید دولت چین برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده، قیمت خودروهای خود در این کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

بنز و بی ام و ارزان شدند

به گزارش خبرنگاران، دو شرکت خودروسازی مرسدس بنز و بی ام و گزینه روی میز خودروسازان آلمانی روز شنبه اعلام کردند که تحت تأثیر تصمیم و اقدام جدید دولت چین برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده بر محصولات مختلف (VAT) ، قیمت خودروهای فراوریی و عرضه شده خود در بازار چین را به میزان چشمگیری کاهش خواهند داد .

این بدان معناست که خودروسازان آلمانی نمی خواهند که تحت تأثیر این اقدام جدید دولت چین، دچار کاهش میزان فروش و در نتیجه افت شدید درآمدزایی و سودآوری شوند چراکه بازار خودروی چین با توجه به جمعیت بسیار بالای مشتریان، تقاضای بالا و تنوع در سلایق مختلف همیشه از اهمیت خاص و بسزایی برای شرکت های خودروساز و تکنولوژی برخوردار است و برای همین هم تحت هیچ شرایطی نمی خواهند مشتریان خود را در این بازار از دست بدهند چراکه متحمل ضرر و زیان های گسترده و خسارات جبران ناپذیر مالی خواهند شد.

با تصمیم جدید دولت چین برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده بر روی محصولات مختلف، قیمت خودرو در این کشور نیز کاهش و افت شدیدی را تجربه خواهد نمود و این امر به عقیده کارشناسان و تحلیلگران همان چیزی است که مدنظر دولت چین بوده چراکه قادر خواهد بود با افزایش رقابت پذیری میان شرکت های مختلف خودروسازی و تکنولوژی، چرخ اقتصاد این کشور را به حرکت وادارد و رشد مالی این کشور را از حالت رکود و کندی دربیاورد.

دولت چین پیش تر اعلام نموده بود که میخواهد از تاریخ اول آوریل 2019 میلادی یعنی کمتر از یک ماه دیگر، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را به دلیل یاری به رشد و شکوفایی مالی و حرکت دادن چرخ فراوری و اقتصاد در این کشور که مدتهاست تحت تأثیر جنگ تجاری با آمریکا با روند کاهشی و کندی روبرو شده است، به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گفته رویترز، بی ام و همچنین اعلام نموده است که این کاهش قیمت شامل تمامی خودروهای این برند در چین خواهد شد و این بدان معناست که هم خودروهای فراوریشده در کارخانه های چینی بی ام و که برای فروش در بازارهای محلی در نظر گرفته شده و هم خودروهای وارداتی شامل این کاهش قیمت خواهند شد که از حمله مهم ترین آنها می توان به مدل سری 3 و 5 بی ام و در کنار بی ام و ایکس 5 و 7 اشاره نمود.

البته گفتنی است بی ام و 320 ال آی ام در این میان بیشترین کاهش قیمت را تجربه خواهد نمود چراکه گفته می گردد قیمت آن نسبت به قبل 10 هزار یوان کاسته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بنز و بی ام و ارزان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنز و بی ام و ارزان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید