برنامه تامین سوخت سفرهای نوروزی تشریح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نفت، محمد فرازمند در این باره گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مانند سال های گذشته از ابتدای بهمن ماه اقدام های لازم را برای نظارت بر روند سوخت رسانی در کشور شروع نموده و از هم اکنون برای تأمین به موقع و مطلوب سوخت مورد احتیاج هموطنان در ایام نوروز 98 آماده است.

برنامه تامین سوخت سفرهای نوروزی تشریح شد

وی اضافه نمود: از ابتدای بهمن ماه به مناطق سی وهفت گانه شرکت ملی پخش اعلام شده است که با حضور در صندلی ها و بازدید و ارزیابی آنها، نسبت به برطرف عیوب تلمبه ها و نقایص فنی اقدام و وضعیت خدمات رفاهی صندلی ها شامل آمادگی مبلمان صندلی ها، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی را ارزیابی نمایند.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تاکید نمود: این نظارت ها در همه روزهای سال توسط همکاران ما در مناطق انجام می گردد، اما در دو ماه پایانی سال روند ویژه ای را سپری می نماید تا به سرعت نسبت به برطرف مسائل اقدام گردد. هدف از این کار، آمادگی صندلی ها برای خدمت رسانی در ایام نوروز به مسافران همراه با آرامش است تا نسبت به خدمات ارائه شده رضایت لازم را داشته باشند.

اعزام 6 اکیپ جداگانه به 6 محور مواصلاتی مهم کشور

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از آمادگی و اعزام اکیپ های جداگانه به محورهای مهم مواصلاتی کشور از روز هجدهم اسفندماه اطلاع داد و گفت: این اکیپ ها شامل نمایندگانی از ستاد است که به منظور بازدید و کنترل عملکرد به مناطق اعزام می شوند تا در روزهای پایانی سال، نسبت به آنالیز و برطرف نواقص احتمالی اقدام نمایند و از آمادگی کامل صندلی ها در این محورها شامل محور تهران - البرز - چالوس - ساری - گلستان، قم - اراک - لرستان - اهواز - آبادان، قزوین - زنجان - گیلان - اردبیل - آذربایجان شرقی، شاهرود - سبزوار - خراسان رضوی، همدان - کردستان - کرمانشاه و اصفهان - یزد - کرمان - هرمزگان اطمینان یابند.

فرازمند با اشاره به اینکه پیش بینی ها نشان می دهد از نخستین روز شنبه قبل از عید، مسافرت ها شروع می گردد و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، 28 و 29 اسفند ماه به اوج خود می رسد، گفت: انبارهای نفت این شرکت با حداکثر ظرفیت، مهیای سوخت گیری برای صندلی ها هستند و ناوگان نفتکش کشور نیز آماده ارسال سوخت به صندلی ها است.

کشیک های نوروزی در ستاد و مناطق سی وهفت گانه

وی همچنین از در نظر دریافت کشیک های نوروزی در 16 روز تعطیلات نوروز در مناطق سی وهفت گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اطلاع داد و گفت: همه مسئولان فنی و عملیاتی به منظور هماهنگی بین مناطق، با مراکز استان و ستاد پخش در ایام نوروز در مراکز شهرستان ها و استان ها حضور خواهند داشت. افزون بر این، در ستاد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز برنامه کشیک منظم در نظر گرفته شده است و هر روز یکی از مدیران و اعضای هیئت مدیره به عنوان مدیر کشیک بر عملیات سوخت رسانی کشور نظارت خواهند کرد، ضمن آنکه مدیریت عملیات و مدیریت تأمین و توزیع نیز به صورت مستمر و روزانه در تماس با مناطق، موارد را رصد و مسائل احتمالی را برطرف می نمایند.

شروع طرح نظارت نوروزی بر عرضه فرآورده های نفتی از روز 29 اسفند

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار کرد: همراه با گروه های عملیاتی و نظارتی، یک گروه دیگر از همکاران روابط عمومی نیز با عنوان طرح نظارت، کار خود را از روز 29 اسفندماه شروع می نمایند. لازم به ذکر است که فعالیت این گروه شامل نظارت بر مسائل فنی و عملیاتی و ایمنی نیست و فقط در رابطه با آماده بودن صندلی ها برای پذیرایی از مسافران، صندلی ها را محور به محور مورد بازدید قرار داده و اشکالات موجود را به ستاد و مدیریت عملیات اعلام و نسبت به سنجش میزان رضایت مندی مردم و درصد آمادگی صندلی ها اقدام می نمایند.

فرازمند توضیح داد: در استان های بزرگ تر، روزانه هشت اکیپ و در استان های کوچک تر روزانه چهار اکیپ از صندلی ها بازرسی می نمایند که به ترتیب اکیپ اول مسئول کنترل کیفیت فرآورده در صندلی ها، اکیپ دوم مسئول کنترل کمیت فرآورده های توزیع شده، اکیپ سوم مسئول بازرسی و نظارت بر عرضه فرآورده شامل مسائل کلی، شکوائیه و … و اکیپ چهارم شامل همکاران روابط عمومی هستند که در همه صندلی ها در کنار همکاران عملیات و فنی حضور می یابند.

نظارت مستمر بر کیفیت فرآورده های توزیعی با آزمایش فرآورده ها

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در تشریح برنامه ریزی های صورت گرفته برای حضور مستمر اکیپ های آنالیز کیفیت فرآورده های توزیع شده در صندلی ها گفت: این اکیپ ها به صورت مستمر و بدون وقفه، در همه 16 روز تعطیلات نوروز نسبت به آزمایش فرآورده های توزیعی در صندلی ها اقدام و بر کیفیت فرآورده های تحویلی در محورهای اصلی نظارت خواهند کرد. افزون بر این، گروه خدمات مهندسی نیز مأموریت دارد کمیت تلمبه ها را با پیمانه سنجی و اندازه گیری کنترل کند.

فرازمند، نظارت کارکنان روابط عمومی های مناطق سی وهفت گانه شرکت ملی پخش در ارتباط با نحوه رفتار کارگران صندلی ها، چاپ و توزیع بروشورهایی در صندلی های شهرها به منظور معرفی موقعیت صندلی های عرضه سوخت و نیز فاصله صندلی ها از یکدیگر را که مختص هر استان است از دیگر تدابیر اندیشیده شده برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی اعلام نمود.

وی تاکید نمود: در کنار این تدابیر، همکاران ما در ستادهای تسهیلات نوروزی که در استان ها به صورت مجزا تشکیل می گردد، نسبت به هماهنگی بین دستگاهی برای خدمات رسانی در ایام نوروز اقدام می نمایند و خوشبختانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از جمله سازمان هایی است که در طول سال های گذشته توانسته است به بهترین شکل ممکن خدمات رسانی به مردم و مسافران را انجام دهد.

تأمین نفت گاز مورد احتیاج اتوبوسرانی و کامیون ها

فرازمند با اشاره به پیش بینی افزایش مصرف سوخت اتوبوس ها و کامیون ها در روزهای پایانی سال، اظهار کرد: به همه صندلی ها اعلام شده است با حداکثر ظرفیت، نفت گاز مورد احتیاج کامیون ها و اتوبوس ها را ارائه نمایند.

تأمین مطلوب سوخت مورد احتیاج 60 فرودگاه کشور

وی همچنین از تأمین مناسب سوخت مورد احتیاج بخش هوایی در 60 فرودگاه کشور و مراکز سوخت گیری هوایی اطلاع داد و گفت: با توجه به اینکه پروازهای فرودگاه های کشور در ایام نوروز به صورت فوق العاده انجام می گردد، نهایت آمادگی برای تأمین سوخت هواپیماها وجود دارد، در بخش قطارها و دریایی نیز همه امکانات شرکت برای تأمین سوخت آماده شده است و امیدواریم سال جاری هم مانند سال های گذشته خدمات رسانی مناسبی داشته باشیم.

نمازخانه های اختصاصی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در صندلی های عرضه سوخت

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از آماده بودن تعدادی نمازخانه در سطح محورهای اصلی مواصلاتی کشور اطلاع داد و اضافه نمود: پیش از فرارسیدن نوروز 98 اقدام های لازم برای آماده سازی نمازخانه های بین راهی در صندلی های عرضه سوخت صورت گرفته است که این نمازخانه ها توسط کارکنان شرکت پخش فرآورده های نفتی اداره می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه تامین سوخت سفرهای نوروزی تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه تامین سوخت سفرهای نوروزی تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید