افزایش استقبال از جایزه شعر شاملو

دبیرخانه چهارمین دوره جایزه شعر احمد شاملو از افزایش استقبال شاعران از برگزاری این جایزه نسبت به دوره های قبلی اطلاع داد.

افزایش استقبال از جایزه شعر شاملو

به گزارش خبرنگاران بر اساس خبر رسیده، سال جاری علاوه بر همکاری ناشران برای ارسال کتاب، تعداد زیادی از مجموعه شعرها نیز از سوی خود شاعران به دبیرخانه ارسال گردیده است.

تعداد کتاب های رسیده برای دوره چهارم جایزه 204 عنوان است که از این میان 167 عنوان واجد شرایط شرکت در این رقابت ادبی بوده اند و 37 عنوان نیز به دلایلی از جمله منظوم بودن شعرها، تکراری بودن کتاب ها و همچنین انتشار در سال هایی غیر از سال 1396 از این رقابت بازمانده اند.

براساس این گزارش، همچنین سال جاری شاعرانی از شهرهای دور و نزدیک برای دبیرخانه کتاب ارسال نموده اند. این شهرها عبارتند از بندر دَیِر(بوشهر)، آستانیه اشرفیه، همدان، زنجان، رشت، مشهد، ماهشهر، امیدیه (خوزستان)، لاهیجان، اصفهان، اهواز، بوشهر، کرمان، شیراز، قم، اندیمشک، خنج (فارس)، شهریار و نیشابور.

در حال حاضر داوری مرحله اول این جایزه رو به اتمام است و نتایج آن اول مهرماه اعلام خواهد شد. در این دوره هم مانند سال گذشته و برخلاف دوره های اول و دوم، داوران مرحله اول در مرحله دوم داوری شرکت نخواهند داشت.

نتایج نهایی روز 21 آذر و در مراسم نود و سومین سالروز تولد احمد شاملو اعلام خواهد شد.

سال جاری همچنین علاوه بر انتخاب مجموعه شعربرگزیده منتشرگردیده در سال 1396، از یکی از فرهیختگان عرصه فرهنگ و ادب نیز به پاس یک عمر کوشش و فعالیت در این عرصه تقدیر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش استقبال از جایزه شعر شاملو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش استقبال از جایزه شعر شاملو"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید